SZU deťom

· Čas čítania 2 min.

SZU deťom je náš najmilší projekt, prostredníctvom ktorého sa snažíme spríjemniť hospitalizovaným detičkám v nemocnici ich dlhý čas. V rámci našich návštev im pripravujeme hry, súťaže a tvorivé dielne, kde deti ukážu svoju fantáziu a často krát vytvoria z papiera a farbičiek nádherné darčeky pre svojich rodičov, súrodencov, sestričky a aj doktorov. A tak aspoň na chvíľu zabudnú na svoje ochorenia.

Tento projekt je realizovaný v dvoch nemocniciach. V Detskej fakultnej nemocnice na Kramároch a v Nemocnici sv.Cyrila a Metóda v Bratislave-Petržalke. V Detskej fakultnej nemocnici sa našich návštev zúčastňujú desiatky detí z rôznych oddelení. Tieto návštevy sú raz mesačne, väčšinou posledný štvrtok v mesiaci. Týmto deťom sa venuje do 10 študentov z nášho spolku, v mimoriadnych situáciách aj viac.

Do Nemocnici sv.Cyrila a Metóda chodievame raz týždenne. Tejto návštevy sa zúčastňuje približne 4-10 detí, ktorým sa venujú traja medici z nášho spolku.

Novinkou je projekt SZU deťom realizovaný formou stanovíšť:U pediatra, U zubára, U chirurga, U záchranára a tvorivé dielne.
Cieľom tohto projektu je zbaviť deti syndrómu bieleho plášťa a to tak, že sa sami zahrajú na lekárov.

Pozrite sa ako vyzerá náš vynovený projekt SZU deťom ?

ZDIEĽAŤ