[email protected] (Srdcom mladí)

· Čas čítania 1 min.

Národný projekt, pochádzajúci z dielne martinského Klubu verejného zdravia, ktorého hlavným cieľom je navrátiť iskru do života starých ľudí, žijúcich v Domovoch dôchodcov a ukázať im, že aj jeseň života je krásna a navrátiť im pocit potrebnosti.

V našom spolku projekt patrí medzi najmladšie aj napriek tomu, že je venovaný tým najstarším. V rámci neho, navštevujeme domov seniorov Archa na Kramároch a krátime im dlhé chvíle pomocou zábavných, logických a kreatívnych aktivít, ako napríklad vedomostné kvízy, Vianočné/Veľkonočné zdobenie, hranie šachu alebo aj obyčajným rozhovorom, ktorý im dokáže navrátiť úsmev na tvári.

Naša návšteva je vždy sprevádzaná harmonikou, vďaka ktorej si seniori pospomínajú na staré časy, oprášia staré texty a spoločne si zaspievajú svoje obľúbené ľudové piesne. Na tomto projekte spolupracujeme s Bratislavským spolkom medikov. Časový plán realizácie projektu je rozdelený do pravidelných, asi jednohodinových návštev raz mesačne. Každej návštevy sa zúčastnilo približne 35 seniorov, ktorým sa venuje dokopy 10 členov zo Spolku medikov SZU a z Bratislavského spolku medikov.

ZDIEĽAŤ